Najlepszy trymer do brody

Świetnie ułożony i zadbany zarost może być największą ozdobą mężczyzny. W ostatnich latach brody i wąsy wróciły do łask, a wraz z nimi na rynku pojawiło się mnóstwo produktów do pielęgnacji oraz stylizacji włosów. W poprzednich artykułach omówiłem już parę kwestii związanych z dbaniem o zarost, mogliście przeczytać między innymi o olejkach do brody. Dziś zajmę się trymerami. Odpowiem na pytania do czego służą oraz jak dopasować urządzenie do własnych potrzeb. Przygotowałem dla was również ranking najlepszych trymerów do brody. 

Do czego służy trymer do brody?

Pielęgnacja oraz układanie zarostu zajmują bardzo dużo czasu. Wiem coś o tym, bo swego czasu byłem dumnym posiadaczem gęstej brody o słusznych rozmiarach. W nadawaniu jej kształtu pomagał mi trymer. Czym więc jest to urządzenie? Trymer to swego rodzaju strzyżarka pozwalająca na niezwykle precyzyjne golenie zarostu. Dokładność wynika z budowy – główkę trymera tworzy kilkanaście maleńkich nożyków, które wykonują niezwykle szybkie ruchy obrotowe i przycinają włoski. Ostrza znajdują się za specjalną osłoną, która pozwala na regulowanie długości – ścinane są tylko te włosy, które przedostają się przez otwory nakładki. Dzięki osłonie nie musimy się bać, że się skaleczymy. Trymer znacznie ułatwia podcinanie zarostu i nadawanie brodzie takiego kształtu o jakim marzymy. Pozwala również na zaoszczędzenie pieniędzy na wizytach u barbera – przy odrobinie wprawy jesteśmy w stanie osiągnąć równie atrakcyjne efekty, co po zabiegu w profesjonalnym salonie. 

Ranking – poznajcie najlepsze trymery do brody dostępne na rynku

  1. Najlepszy trymer do brody

Trymer BaByliss T890E to moje ulubione urządzenie do stylizacji brody. Ostrza wykonane są z wysokiej jakości stali japońskiej, która zapewnia wysoką precyzję oraz płynność strzyżenia. Urządzenie posiada aż dwadzieścia cztery długości strzyżenia, od 0,5 do 12 mm. Pełne ładowanie akumulatora zajmuje zaledwie dwie godziny i umożliwia równie długi czas pracy urządzenia, co wyróżnia trymer BaByliss T890E spośród innych dostępnych na rynku. Ostrza można przemywać pod wodą. Kolejną zaletą urządzenia jest jego lekkość i poręczność, kształtem przypomina zwykłą maszynkę do golenia. 

  1. Najlepszy trymer do brody 3w1

Zanim natknąłem się na BaByliss T890E, moim numerem jeden była golarka 3w1 PHILIPS OneBlade Pro QP6520/20. Urządzenie nie tylko pozwala na golenie skóry, ale również pełni funkcję trymera – wystarczy nałożyć nasadkę na głowicę. PHILIPS OneBlade Pro QP6520/20 posiada czternaście ustawień długości, umożliwiając precyzyjne przystrzyżenie zarostu. Jego działanie opiera się na rewolucyjnej technologii OneBlade – ostrze porusza się aż dwieście razy na sekundę, zapewniając wyjątkową dokładność i łatwość obsługi. Urządzenie zasilane jest akumulatorowo, przy pełnym naładowaniu czas pracy wynosi dziewięćdziesiąt minut. Ostrze można czyścić na mokro. PHILIPS OneBlade Pro QP6520/20 posiada również wyświetlacz pokazujący stan akumulatora.  

  1. Najlepszy trymer do brody z zasilanie akumulatorowo-sieciowym

Panasonic ER-GD51-K503 to ulubiony trymer mojego kumpla. Kuba chwali elastyczną obudowę urządzenia oraz nietypowe umieszczenie ostrza nawiązujące do kształtu brzytwy fryzjerskiej. Trymer posiada ostrze do precyzyjnego konturowania zarostu oraz regulowaną pokrętłem nasadkę grzebieniową umożliwiającą przycinanie zarostu na jednolitą długość. Ustawienia obejmują wartości od 0,5 do 10 mm. Ostrze można czyścić pod wodą. Ostrza należy pokryć olejem przed i po każdym użyciu. Przy pełnym naładowaniu czas pracy wynosi pięćdziesiąt minut.  

  1. Najlepszy trymer do brody z samoostrzącymi się ostrzami

Trymer do brody Philips seria 5000 BT5502/15 to świetne urządzenie. Ostrza wykonane są z najwyższej jakości stali szlachetnej i posiadają opcję samoostrzenia, co pozwala na korzystanie z urządzenia bez konieczności dodatkowej konserwacji. Urządzenie posiada aż czterdzieści ustawień długości, od 0,4 do 20mm. Dzięki opcji blokady nie musimy się martwić, że przez przypadek zmienimy długość ścięcia. Przy pełnym naładowaniu czas pracy wynosi dziewięćdziesiąt minut. Z trymera można również korzystać podczas ładowania, kiedy jest podłączony do gniazdka elektrycznego. Philips seria 5000 BT5502/15 posiada wskaźnik stanu akumulatora oraz jest w pełni wodoszczelny, co usprawnia proces czyszczenia ostrzy.

  1. Trymer do brody pozwalający na wycinanie włosków z nosa i uszu

Z trymera BaByliss E837E korzystałem parę lat temu. Urządzenie jest wygodne w obsłudze i umożliwia precyzyjne przystrzyżenie zarostu dzięki ostrzom wykonanym ze stali szlachetnej. Dzięki funkcji samosmarowania, trymer nie musi być poddawany dodatkowej konserwacji. Maszynkę można czyścić pod wodą. Dzięki specjalnym nasadkom BaByliss E837E umożliwia podcinanie bokobrodów i wąsów oraz włosów w uszach i nosie. Przy pełnym naładowaniu urządzenie działa przez czterdzieści minut.  

  1. Trymer do brody z wymiennymi głowicami i nasadkami

Trymer BaByliss 8w1 MT726E TITANIUM to sprzęt, który posiada siedem ustawień długości oraz wyposażony jest w szereg dodatkowych głowic i nasadek, między innymi trymer do nosa, golarkę foliową, nakładki grzebieniowe do ciała, brody oraz zarostu. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, przy pełnym naładowaniu czas pracy wynosi godzinę. Głowica jest wodoszczelna, może więc być czyszczona pod wodą. 

  1. Trymer do brody z niższej półki cenowej

Franck Provost The Barb ‘Xpert FPH-004 to idealna propozycja dla tych z was, którzy nie chcą wydawać krocia na trymer. Urządzenie posiada akumulator, standardowy czas pracy wynosi czterdzieści pięć minut. Zakres poziomu strzyżenia wynosi od trzech do siedmiu milimetrów. Ostrza wykonano ze stali nierdzewnej. Zaletą urządzenia jest jego poręczność oraz lekkość. 

Jak wybrać odpowiedni trymer?

Przy wyborze urządzenia należy uwzględnić parę czynników. Po pierwsze warto odpowiedzieć sobie na pytanie jaki trymer chcemy. Prócz urządzeń do brody, na rynku są również dostępne trymery uniwersalne, które posiadają wymienne końcówki pozwalające na precyzyjne golenie włosów na ciele, a nawet w uszach i nosie. Warto jednak pamiętać, że urządzenia uniwersalne zajmą więcej miejsca w łazience niż trymery do brody, które z reguły są lżejsze i nie osiągają dużych rozmiarów. Kolejną kwestią jest sprawdzenie parametrów urządzenia. Tutaj warto jest mieć na uwadze trzy czynniki. Pierwszym są ustawienia długości – upewnijcie się, że trymer umożliwi wam podcięcie zarostu w taki sposób, w jaki chcecie. Drugim, ostrza – powinny być wykonane ze stali szlachetnej lub posiadać powłokę tytanową. Niektóre urządzenia wyposażone są również w funkcję samoostrzenia lub samosmarowania, dzięki którym nie trzeba pamiętać o konserwacji sprzętu. Trzecim, metoda zasilania – można wybrać spośród opcji: sieciowe, akumulatorowe, sieciowo-akumulatorowe i bateryjne. Każda z metod ma swoje wady i zalety, na przykład przy zasilaniu sieciowym nie trzeba kupować baterii, jednak ruchy ogranicza kabel, a przy akumulatorowym istnieje ryzyko, że nie zdążymy podciąć zarostu przed rozładowaniem trymera (w zależności od modelu zazwyczaj czas pracy waha się od czterdziestu do sześćdziesięciu minut). 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

LUXGOODS
Logo