Nasomatto

Nasomatto budzi we mnie szczególne emocje. Tę wyjątkową markę perfum założył równie niesamowity perfumiarz Alessandro Gaultieri, który po osiemnastu latach pracy dla największych domów mody, zdecydował się na otworzenie własnego laboratorium. Doświadczenie jakie zdobył między innymi u Romeo Gigli, Versace, Fendi i Helmuta Langa , co pozwoliło mu na szybkie zyskanie rozpoznawalności. Jednak za sukcesem Nasomatto nie stoi tylko sława Gaultieriego, ale przede wszystkim jakość jego ekscytujących kompozycji zapachowych.

Dewizą marki jest oryginalność oraz śmiałość. Perfumy idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które chca odejśc od mainstreamu, Gaulitieri szuka swoich klientów wśród osób, które nie boją się indywidualizmu, ale jednoczesnie stroni od przesady.

Nasomatto

Rodzaje zapachów

Alessandro Gaultieri zaprojektował jedenaście zapachów. Część z nich jest uniseksowa, pozostałe dedykowane są kobietom lub mężczyznom. Perfumy stworzono z myślą o odwzorowaniu konkretnych stanów emocjonalnych lub zjawisk. Ich zapach również ma nakłaniać noszące je osoby do podejmowania ustalonych zachowań.

Tak oto inttygujący Absinth, jest urzeczywistnieniem histerii, celebracją braku odpowiedzialności. Baraonda jest dla odmiany ascetyczna, ma odwzorowywać surowe, zmysłowe uniesienie, wywoływać uczucie przyjemnej harmonii. legendarny Black Afgano przywodzi na myśl haszysz, jest zaproszeniem do stanu podniecenia i szaleństwa. Blamage to, jak sama nazwa wskazuje, błąd perfumiarza zaklęty w ciekawym flakonie. China White jest zaproszeniem w sentymentalną podróż, celebracją siły wrażliwości. Duro [hiszp. “twardy’] to zapach manifestujący męskość. Hindu Grass zabiera na wycieczkę po orientalnych stepach. Narcotic V. to obraz nieposkromionej kobiecej seksualności. Nudiflorum to próba oddania gołego pragnienia, zaproszenie do zbadania transcendencji natury. Pardon to męski współczesny dandys, ma być odzwierciedleniem męskiej elegancji i uroku. Silver Musk urzeczywistnia poezję pożądania oraz zwierzęcą siłę miłosnych uniesień.

Gwarancja jakości

Producent deklaruje, że perfumy powstają z luksusowych, naturalnych składników o najwyższej jakości. Wąchałam większośc spośród nich i mogę powiedziec, że moim zdaniem tak rzeczywiście jest. Próżno szukac takiej jakości wśród popularnych perfum. Świadczy o tym nie tylko ogromna projekcja perfum, ale również ich niebywała intensywność. Na skórze utrzymują się one przez paręnaście godzin.

Na wszystkie okazje

Mnogość zapachów stworzonych przez firmę sprawia, że bez problemu można dobrać je zarówno do pór roku, jak i okazji. Wybierając perfumy na dzień, należy kierować się tym, gdzie będziemy je nosić oraz jakie cechy osobowości chcielibyśmy nimi podkreślić. Jeśli nasze “na co dzień” związane jest z pracą, warto pomyśleć o zapachu, który będzie jednocześnie stonowany i dodający siły noszącej go osobie. Szukając perfumów na wieczór, kierujmy się potrzebą atrakcyjności. Niech kompozycja zapachowa, na którą się zdecydujemy podkreśli nasz seksapil oraz witalność. Powinna zawrócić w głowie ukochanemu lub ukochanej. To samo tyczy się szczególnej okazji, należy wybrać coś oryginalnego, z pazurem, na długo zapadającego w pamięć. Na szczęście w przypadku Nasomatto nie będzie to stanowić problemu! Jeśli przy wyborze zapachu pragniecie się kierować porą roku – pamiętajcie, że wiosna i lato wymagają perfum lżejszych niż jesień i zima. Wiosenno-letnie kompozycje zapachowe mają przynosić orzeźwienie i chłód, jesienno-zimowe – ciepło i ukojenie.

Design flakonów

Wygląd flakonów oddaje poziom ekskluzywności, do której Nassomato z sukcesem aspiruje. Filigranowe, kryształowe buteleczki zwieńczone są eleganckimi, masywnymi korkami, których zdobienia nawiązują do zapachu, kryjącego się we wnętrzu flakonu, na przykład: korek perfum China White przypomina porcelanę. W przypadku większości produktów, przezroczystość buteleczek kontrastuje z intensywnym kolorem perfum. Jednak nie dzieje się tak za każdym razem – zapach Blamage jest celebracją drewna, jego faktury i kształtów.  Design flakonów kojarzy mi się z wysublimowanym modernizmem dwudziestolecia międzywojennego. Perfumy będą pięknie prezentowały się na półce toaletki. Zapachy sprzedawane są w buteleczkach o pojemności czterech lub trzydziestu mililitrów. W przypadku mniejszych flakonów, łatwość nakładania zapewnia aplikator typu roll on. Jest on doskonale dopasowany do oleistej struktury perfum, przez co pozwala na ich dokładną aplikację. Buteleczki o większej pojemności wyposażono w atomizer, również umożliwiający precyzyjne nakładanie kompozycji zapachowej.

Zapachy Nasomatto są intensywne, cechują się silną, niemalże odurzającą projekcją. Perfumeria Gaultieriego znajduje się w Amsterdamie, co również wydaje się nie bez znaczenia. Miasto to posiada jedyną w swoim rodzaju atmosferę, która celebruje indywidualizm, samodzielność i bezkompromisowość.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

LUXGOODS
Logo