Amouage

Na rynku dostępna jest szeroka gama perfum – dla wielu pań piękny zapach to wyróżnik. Przy czym typowe produkty perfumeryjne jest dość łatwo rozpoznać (nawet jeśli są z wyższej półki). Dlatego warto jest sięgnąć po kultowe perfumy Amouage, które nadają kobietom aurę tajemniczości wywodzącej się z Omanu.

Amouage to prawdziwie elitarna marka, którą w 1983 roku stworzył Sayyid Hamad bin Hamoud Al Busaid (członek rodziny królewskiej). Same perfumy to arcydzieło Guy’a Roberta, mistrza perfumiarstwa z Francji. Arabskie zapachy bazują na regionalnych składnikach – bardzo mocno wyczuwalna jest tu mirra, kadzidło, czystek i róża. Niszowe perfumy są bezkonkurencyjne w świecie produktów masowych – jest to marka, która wyróżni każdą kobietę, nada jej zapachową unikalność i aurę wschodniej tajemniczości. Marka po dzień dzisiejszy ma fabrykę w Omanie (jest wierna swoim tradycjom i nawiązuje do arabskiej historii komponowania zapachów). Dzisiaj arabska sztuka tworzenia perfum w wersji Amouage dostępna jest nie tylko dla rodów królewskich i elit. 

Amouage – jakie to perfumy?

Perfumy Amouage są wyraziste – ich zapach emocjonalnie przywołuje “Księgę tysiąca i jednej nocy”. Nie są to perfumy dla pań, które nie chcą zwracać na siebie uwagi. Zapach jest elegancki, dostojny, prawdziwie królewski – niesie ze sobą aurę luksusu. Pierwotnie królewskie perfumy miały być podarunkiem dla innych rodów królewskich, głów państwa i ważnych osobistości. Flakony tych perfum były projektowane przez królewskich jubilerów (w tym przypadku byli to jubilerzy brytyjskiej królowej Elżbiety II, przy czym inspirowali się sztuką i architekturą rodem z Omanu). Współcześnie marka ta jest jedną z najlepszych niszowych marek perfumeryjnych na świecie, a jej oferta produktowa została poszerzona również o kosmetyki pielęgnacyjne i świece zapachowe. Pierwszym zapachem Amouage był Gold, ale dzisiaj można tworzyć ranking perfum Amouage.

Amouage – które perfumy wybrać?

Wybór zapachu to kwestia mocno indywidualna, ale ranking perfum Amouage może okazać się pomocny w doborze idealnych perfum:

  1. Amouage Beach Hut: perfumy te kojarzą się z urokiem letnich dni. Jest to zapach wodny, który przeplata się z morskimi akordami, przez co podkreśla charyzmę i czar kobiety. 
  2. Amouage Love Mimosa: w Polsce “mimozami jesień się zaczyna”, ale zapach jest dobry na każdą porę dnia i roku. Mimoza znajduje się w sercu tych perfum, ale głowa to miedzy innymi korzeń irysa, cascalone oraz liście fiołka.
  3. Amouage Blossom Love: to idealna kompozycja zapachowa na romantyczne wieczory. Słodko – kwiatowy zapach bazuje na kwiatach wiśni. W jego sercu można odnaleźć ylang-ylang, wanilięi likier migdałowy amaretto. Wybitną kompozycję zapachową domyka piżmo, drzewo sandałowe i fasola tonka. 
  4. Amouage Gold: to zapach uznawany za kultowy. Jest to niekwestionowana perła wśród zapachów arabskiej marki. Zapach jest klasyczny, orientalny, kwiatowy – doskonały na wieczorne wyjścia. 
  5. Amouage Lyric: to zapach zdecydowanie różany, przeplatany kadzidłem i drzewem sandałowym. Wyraża nieśmiertelność prawdziwego piękna.
  6. Amouage Lilac Love: to wyrazisty zapach wiosennego bzu, który wytwarza aurę radości. Bez wątpienia jest to zapach nie tylko na wyjątkowe okazje – nadaje się także na każdy dzień.
  7. Amouage Honour: to zapach świeży, pobudzający zmysły i dodający energii.  Idealny dla romantyczek. 

Unikatowe perfumy w Twojej torebce

Królewska marka z arabskiego kraju to nadal unikat jeśli chodzi o perfumy. Warto jest zdecydować się na poznanie tych zapachów, zwłaszcza że współcześnie nie jest łatwo wyróżnić się z tłumu. W przypadku tych perfum stylizacja może mieć znaczenie drugorzędne. Minimalizm stylizacji połączony z unikatowością perfum to po prostu elegancja. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

LUXGOODS
Logo